اسکیس های مدادی

25,000 تومان
  • ناشر مارلیک
  • کد کتاب: کتاب طراحی
  • موجودی: در انبار

توضیحات کوتاه

کتاب اسکیس های مدادی

کتاب اسکیس های مدادی


پیشگفتار

 هدف از گردآوری کتاب طراحی مدادی، مناسب کردن محتوای آن برای استفاده کنندگان امروز است.  اگرچه این شیوه آموزش از ۲۰ سال پیش تا کنون برقرار بوده، اما بیشتر نمونه هایی که باقی مانده، قدیمی شده اند.

همچنین می خواهیم چیزهایی را که پس از ۲۵ سال آموزش و تمرین یاد گرفته ایم را به شیوه های جدید منتشر کنیم.

از آنجا که هدف این کتاب آموزش طراحی با مداد است، معتقدم که یک کتاب تازه با نوشته ها و تصاویر جدید می تواند به این موضوع کمک شایانی کند.

من از طراحی با مداد رنگی صرفه نظر کرده ام به این دلیل که احساس می کنم  از ساس طراحی آن است که ابتدا بتوان با مداد و با دو  رنگ سیاه و سفید کار کرد. مداد برای این کار بسیار مناسب است چون تکنیک های طراحی با استفاده از این ابزار و نیز فکر و دست هنرمند اجرا می شود. به این دلیل من مداد را بسیار مناسب می بینم.

طراحی مدادی دریچه ایی به سوی طراحی با سایر  وسیله هاست. و طراحی خوب بامداد برای یک هنرمند اساس کار است.
 امروزه تکنیک های بسیار زیادی برای طراحی وجود دارند، اما من می خواهم که شما حقیقتاً هنرمند شوید.

امیدوارم این کتاب برای هنرمندان آینده مفید باشد.


مقدمه

ابزار مداد

 مداد بسیار روان و خاص است. هیچ ابزاری مانند مداد توانایی انجام این همه کار را ندارد. چون می‌تواند خطوطی با پهنای گوناگون رسم کرده، در  عین حال  سایه‌های مختلف، انواع بافت و تونالیته های وسیع  خاکستری را به وجود آورد.
مداد تا حدودی با خودنویس و ماژیک تفاوت ندارد، زیرا آنها هم برای طراحی به کار می روند. در ضمن، ظاهر طرحی که با مداد میکشند اینگونه نیست که بی همتا باشد، -قابل تکرار نباشد.

توانایی ادراک بصری و تحسین تفاوتهای میان آنها امری طبیعی است. هدف این کتاب  شفاف سازی  تفاوتهایی   هست که  بین مداد و سایر ابزارهای طراحی  وجود دارد.

بسیاری از ناشران تا کنون هرگز تفاوتی که میان طراحی مدادی و طراحی با ابزارهی دیگر جود دارد را به صورت کاملاً مشخص بررسی نکرده‌اند. آنها به طور خلاصه  در مورد ابزارهای طراحی صحبت کرده، سریع از آن گذشته، وارد تکنیک ها و قابلیت های ابزار ها می شوند. تعداد کمی از آنها هستند که در مورد طراحی با مداد به طور خاص صحبت کرده‌اند. برای من دانستن هدف اصلی طراحی مدادی مربوط به درگ اولین گام هنر با استفاده از مداد و ابزارهای فرعی دیگر وابسته به آن است. این مسئله در مورد نگاه خلاقانه است، اینکه چگونه می توان اشیا را  از منطقه بصری مورد نظر جدا کرده، احساسات، عواطف و ارتباطات میان هنرمند و اشیا را بیان کرد، صدق می کند. من معتقدم که بررسی عمیق اساس طراحی با مداد آن چیزی است که این کتاب را از سایر کتاب های مشابه جدا میکند.


فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
چرا طراحی
مواد اولیه و ابزار
مداد
کاغذها
ابزارهای فرعی
 تکنیک ها
 نگه داشتن مداد
 حرکت دست
 خطوط و ضربه ها
بافت های اصولی طراحی سریع
مشاهده و ثبت
 طراحی از مناظر درختان در پیش زمینه، در پس زمینه
 سطح زمین
آب
 معماری
 طراحی از فضای شهری
 ترکیب بندی
 طراحی ذهن
 تمرینات  مدادی

کتاب
نویسنده توماس وانگ
محقق پریسا محقق‌زاده
ناشر مارلیک
نوبت چاپ چهارم
تعداد صفحه ۹۶
قطع چاپ رحلی
نوع جلد شومیز
تاریخ نشر ۱۳۹۱
شابک ۹۷۸-۹۶۴-۶۱۳۰-۶۷-۸

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

ايتن طرح و فرم

35,000 تومان