اصول و مبانی طراحی

40,000 تومان
  • ناشر مارلیک
  • کد کتاب: کتاب طراحی
  • موجودی: در انبار

توضیحات کوتاه

کتاب اصول و مبانی طراحی نویسنده: فرانسيس د. ک. چينگمقدمهدر اين کتاب کوشش شده است تا با کلمات و تصاوير، تأثير و رابطه متقابل بين ديدن، تجسم بخشيدن و بيان کردن بوسيله طراحی آشکار گردد. حاصل کار به ترتيبی نظم يافت...

کتاب اصول و مبانی طراحی

نویسنده: فرانسيس د. ک. چينگ


مقدمه

در اين کتاب کوشش شده است تا با کلمات و تصاوير، تأثير و رابطه متقابل بين ديدن، تجسم بخشيدن و بيان کردن بوسيله طراحی آشکار گردد. حاصل کار به ترتيبی نظم يافته است که با درک فرايند طراحی و اهدافی که برای آن میتواند مورد استفاده قرار گيرد، آغاز شود. 
خطوط، اشکال را مشخص می کنند، يعنی فرمهای مصوری که خود را به مثابه تصاويری در محدوده های بصری ما جا ميی دهند، و به وسيله ی آنها، آنچه را که ميبينيم نظم داده و نسبت می دهيم .برای انتقال جهان سه بعدی که در واقعيت تجربه می کنيم بايد شيوه ای که توهم عمق را بر سطحی دو بعدی حاصل می کند، را درک کرده و بشناسيم. ما در طراحی می توانيم ايده ها با نمو وات تجسم بافته را به شکل کارآمدتری طراحی نماييم.
هدف اصلی اين کتاب، فراهم آوردن يک راهنمای مصور برای افرادی است که به طراحی به عنوان ابزاری برای ايجاد ارتباط و بيان انديشه ها علاقه مندند. طراحی در خالص ترين شکل خود، بدون هيچ کمکی به ابزار ماشينی، صرفا به وسيلهی دست آزاد انجام می شود. بنابراين هدف ديگر اين کتاب تأكيد بر طراحی با دست آزاد با استفاده از ساده ترين وسايل به عنوان مستقيم ترين و غريزی ترين شيوه در بيان انديشه ها و ادراکات بصری ما می باشد. درست همان گونه که ما نوشتن را آموختيم، مهارتهای طراحی با دست آزاد نيز کسب ميشود و با تمرين مکرر، پيشرفت میکند. ذکر اين نکته ضروری است که طراحی نه به يک نبوغ درونی نياز دارد و نه به ابزار آلات پر زرق و برق، بلکه بيشتر به زمان، شکيبايی و رغبت به تمرين و پشتکار بستگی خواهد داشت، آنچه که بيشترين اهميت را دارد، شناخت شيوه ای است که ديدن هوشمندانه و تفکر بصری را با يکديگر در فرايند خلاقی طراحی، جمع ميکند.


فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1:
طراحی
روند و توليد
فصل 2:
خط
طراحی جواهر

فصل3 :

شکل
تعريف فرم

فصل 4:

عمق: هنر ژرفانمای

فصل 5:

تجسم
طراحی  از تخيلات

فصل 6:

تعمق
طراحی و خلاقيت


کتاب
نویسنده فرانسيس د. ک. چينگ
مترجم فرهاد گشايش محمدحسن اثباتی
ناشر مارلیک
نوع چاپ تک رنگ
نوبت چاپ اول
تعداد صفحه 200
قطع چاپ خشتی
نوع جلد شومیز
تاریخ نشر ۱۳۹۴
شابک 978-964-6130-13-5
عمومی
شابک 10 رقمی 9646130135

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

ايتن طرح و فرم

35,000 تومان